Ban pre LuboChess

Pravidlá, štruktúra, návrhy na zlepšenia, dotazy na admina

Re: Ban pre LuboChess

Odoslaťod Tomas Selecky Ut Aug 22, 2017 8:28 am

Pán Polák,

nechcem Vám brať niť, ale toto sú veci, ktoré už boli dopredu známe
že sa budú diať, ešte pred zvolením Jablonického.

Teraz sviečka dohára, tie odmeny vo výške 3000EUR sú nehorázneho charakteru,
každý dopredu vedel, že príde čas brania zväzových peňazí.

Ale tomu bude čoskoro koniec.
Tomas Selecky

Založený: St Júl 19, 2017 7:30 pm

Odoslaťod Martin Huba Ut Feb 13, 2018 7:41 am

Slovenský šachový zväz je v smutnom stave. Transparentný balíček sa zmenil na cenzúru a zakazovanie iných názorov, vylučovanie členov...Peniaze, ktoré sme kedysi spolu nechali ako rezervu na ďalší rozvoj slovenského šachu si ľudia okolo Jablonického a Pekára rozdeľujú na odmenách napriek tomu, že počas tohto VV slovenský šach nedosiahol ani jeden úspech.

Mali sme byť šachová rodina, a tento VV ju rozbil na mraky. Vážení členovia Výkonného výboru, to sa fakt tak bojíte normálnej diskusie, že ste dali bany na fórum už aj Niki a Michalovi Vrbovcom?

Kedysi som nazval tento VV babrákmi a podvodníkmi. Babrákmi preto, lebo likvidujú slovenský šach. Podvodníkmi preto, lebo likvidujú aj Slovenský šachový zväz.

Od SŠZ som už dal ruky preč a tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou skončím aj so zastupovaním Slovenska v medzinárodných šachových inštitúciách. Nerád by som bol spájaný s tým, čo sa v súčasnosti deje v Slovenskom šachovom zväze. Som rád, že sa mi podarilo svojou prácou dosiahnuť aby sme dostali organizáciu zaujímavých podujatí na naše Slovensko, aby sa naši rozhodcovia a odborníci na onliny dostali aj na zahraničné turnaje. Verím, že kvalitní a morálni ľudia sa budú presadzovať stále viac aj v budúcnosti.

Slovenskému šachu a slovenským reprezentantkám a reprezentantom budem vždy úprimne držať palce!!!

Šachové deti sú budúcnosťou nielen šachovej komunity a preto prosím, aby ste podporili myšlienku Smart Kids, ktorá sa v súčasnosti rozbieha. Takzvaná obyčajná normálna práca v prospech komunity je to čo človeka obohacuje a robí cennejším. Politikárčenie a nekonečné boje s hlupákmi a podvodníkmi len sajú energiu.

Ďakujem
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Ondrej Danada St Feb 14, 2018 12:26 am

Vážení šachoví priatelia,

správu diskusného fóra som zastrešoval počas 3 volebných období. Počas môjho pôsobenia bolo diskusné fórum slobodné a vždy som podporoval pluralitu názorov. V prípade príspevku, ktorý by poškodzoval záujmy SŠZ a bol v rozpore s pravidlami, som pristúpil k určitým opatreniam, najmä presunom príspevku do fóra prístupného len registrovaným používateľom, v závažných prípadoch príspevky aj mazal, ale vždy transparentne tak, aby bolo vidno, že nejaký príspevok bol zmazaný a jeho znenie bolo vždy dohľadateľné. Ak niekto dostal ban, išlo vždy o hrubé porušovanie pravidiel.

Žiaľ, stal som sa pre VV SŠZ nepohodlným a bol som nahradený niekym, kto poslúcha príkazy. Nechcem byť škodoradostný, ale teraz majú príležitosť moji kritici z minulosti vidieť, ako vyzerá naozajstná cenzúra. Blokovanie prístupov všetkým oponentom pekne po tichu, bez porušenia pravidiel, či vôbec vloženia akéhokoľvek príspevku, a samozrejme bez udania dôvodu. Jednu takú cenzúru sme už mali na webe chess.sk, kde KK konštatovala, že blokovanie prístupov je neopodstatnené. Teraz to máme pre zmenu na diskusnom fóre.

Je preto pochopiteľné, keď si A. R.neplní svoje povinnosti a nemá splnené úlohy a uznesenia, keďže táto agenda cenzúry je isto časovo náročná a nepochybne pre Slovenský šach spoločensky prínosná.

Pre tých, ktorým sa nechce čítať celý príspevok sumarizujem, že sa dištancujem od udelenia banu manželom Vrbovcom.
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Martin Huba Št Feb 22, 2018 10:08 am

Ondro, veľmi oceňujem, že po počiatočnom "zápale" vyhovieť súčasnému VV si mnohé veci pochopil a dokázal si, že máš vlastný rozum a nechceš byť iba poslušnou bábkou. To je fajn a dokazuje to, že som sa v Tebe nemýlil keď som Ťa vzal do VV.

Súčasné diskusné fórum je mŕtve čo je len na škodu demokracii v SŠZ a aj rozvoju slovenského šachu. Súdruhovia z VV nepochopili rozdiel medzi politickým a verejným priestorom. Fórum pokladajú tiež a veľmi chybne za politický priestor, kde by sa nemal nikto vyjadrovať kto nebol zvolený do funkcie. Výsledkom je, že sa diskusia zastavila úplne a ľudia strácajú záujem o veci takpovediac šachovo verejné. V roku 2018 vyznieva ako smiešnetrápna snaha riadiť komuniitu inteligentných ľudí spôsobom spred štyridsiatich rokov.

Slovenský šach počas tohto VV nemá žiadne výsledky, zastavili sa rozvojové projekty, peniaze si funkcionári netransparentne rozdeľujú medzi sebou za nič a títo ľudia, ktorí si už nikde inde nebudú vedieť normálne zarobiť sa modlia aby členovia SŠZ boli dostatočne hlúpi na to, aby ich znovu zvolili.

Šachisti by sa nemali zamýšľať nad pár babrákmi a podvodníkmi a rýchlo ich poslať tam, kam patria. Zamyslieť by sme sa všetci mali nad súčasnými štruktúrami, ktoré už nevyhovujú dnešným požiadavkám modernej športovej organizácie.

Cieľom reformy SŠZ by mala byť štíhla a efektívna organizácia, v ktorej budú odmeňovaní ľudia za rozvoj šachu a nie za to, že si navzájom odhlasujú osobné výhody.

Potrebujeme sa z "funkcionárčenia" vrátiť k podstate veci. K organizovaniu, trénovaniu, rozhodovaniu a hlavne propagovaniu šachu.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Fórum o fóre SŠZ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.