Darujte 2% zo svojich daní Šachovému klubu Prievidza

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Darujte 2% zo svojich daní Šachovému klubu Prievidza

Odoslaťod Martin Huba Pi Feb 06, 2009 8:56 pm

Vážení šachisti, šachistky a priaznivci slovenského šachu,

Nebudem hlúpo patetický ani sa zbytočne rozpisovať.

Venujte prosím 2% zo svojich daní Šachovému klubu Prievidza, ktorý je kreatívny a realizuje svoje plány v prospech šachistov a šachistiek celého Slovenska.

Prečo?:
1. Budujeme klubovňu hodnú 21.storočia (PRÍĎTE SA POZRIEŤ)
2. Organizujeme najširšiu škálu turnajov na Slovensku (5 minútovky, 10 minútovky, 15 minútovky, 1 hodinovky, FIDE open, plus DVA UZAVRETÉ VEĽMAJSTROVSKÉ TURNAJE, JEDINÉ NA SLOVENSKU)
3. Vydávame jediný slovenský šachový časopis pre "praktických šachistov" (MODERNÝ ŠACH NIE JE ČIERNO-BIELY)
4. Organizujeme letné mládežnícke tréningové kempy s veľmajstrami (NEJDE NÁM O ZISK, ALE O SKUTOČNÝ ROZVOJ SLOVENSKÝCH TALENTOV)
5. Pripravujeme, financujeme a predkladáme na financovanie rozvojové projekty (VIRTUÁLNA KNIŽNICA ŠACHOVEJ LITERATÚRY, METODIKA TRÉNOVANIA SLOVENSKÝCH ŠACHISTOV A ŠACHISTIEK....)
6. NIE JE PRE NÁS HLAVNÝM CIEĽOM KRÁTKODOBÝ ÚSPECH V SLOVENSKEJ EXTRALIGE, NAŠE PENIAZE INVESTUJEME DLHODOBO (KTO Z EXTRALIGOVÝCH VÍŤAZOV INVESTUJE DO ROZVOJA SLOVENSKÉHO ŠACHU???)

Ak sa rozhodnete darovať 2% zo svojich daní NÁM, prípadne nás odporučíte sponzorovi, máte právo:
1. ROZHODNÚŤ, DO KTOREJ OBLASTI SLOVENSKÉHO ŠACHU BUDEME VAŠE PENIAZE INVESTOVAŤ.
2. DOSTAŤ TRANSPARENTNÚ INFORMÁCIU O INVESTOVANÍ VAŠICH PEŇAZÍ.
3: ŠK PRIEVIDZA SI Z VAŠICH PEŇAZÍ NENECHÁ ANI CENT. VŠETKY BUDÚ INVESTOVANÉ DO VAMI URČENEJ OBLASTI.

Ďakujem
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Darujte 2% zo svojich daní Šachovému klubu Prievidza

Odoslaťod Martin Huba Pi Feb 06, 2009 8:57 pm

Potrebné formuláre sú na

www.sachprievidza.sk
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod LuboChess Ne Feb 08, 2009 6:40 pm

V záujme vyváženia, keďže toto je fórum SŠZ 2% z daní je možné venovať týmto šachovým organizáciam (klubom alebo zväzom) podľa zoznamu prijímateľov na rok 2009:

Mestský šachový klub Spišská Nová Ves
Šachový klub Dunajská Streda
Prvý šachový klub Banská Bystrica
Šachový klub Neomax Partizánske
ŠACHOVÝ KLUB STROPKOV + SVIDNÍK
Šachový klub BAŠTA Nové Zámky
Šachový klub Čebovce
Šachový klub Garde Detva
MŠK MARTIN;Šachový klub
Šachový klub Banská Štiavnica
ŠACHOVÝ KLUB POVAŹSKÉ PODHRADIE
Šachový klub TJ Slovan Želiezovce
Šachový klub Sabinov
Šachový klub Fiľakovo
Šachový klub Sparta Považská Bystrica
Šachový klub Prievidza
Šachový klub STRELEC Devínska Nová Ves
Šachový klub Zentiva Hlohovec
Šachový klub Holíč
Šachový klub Zemplín Michalovce
Šachový klub Bijacovce
Turčianske šachové centrum, Martin
Komárňanský šachový club, Komárno
ŠO POVAŽAN Nové Mesto nad Váhom - Šachový klub
Slovenská organizácia kompozičného šachu
Šachový klub DOPRASTAV Bratislava
Mestský šachový klub Dolný Kubín
Šachový klub Lokomotíva Trnava
ŠK Slovan Bratislava;Šachový klub
Šachový klub Kúpele Piešťany
Bratislavský šachový zväz
Šachový oddiel Tatran Bratislava
Športový klub priateľov šachu, Prešov
Šachový klub Trenčín /ŠK Trenčín/
Športový klub šachu TJ Spartak ZŤS Dubnica nad Váhom
Šachový klub MODRA
Klub priateľov šachu a kultúrných podujatí,Veľká Lomnica
ŠACHOVÝ KLUB TATRAN HARMANEC JUNIOR BANSKÁ BYSTRICA pri miestnom odbore MATICE SLOVENSKEJ v Banskej Bystrici
Šachový klub ENERGETIK Veľké kapušany
1. Šachový klub Košice
Liptovský šachový zväz, Liptovský Mikuláš
Slovenský šachový zväz
Šachový klub TATRAN Prešov
Záhorácky šachový klub, Láb
Klub šachu Pezinok

Ak som náhodou niekoho vynechal tak sa ospravedlňujem
(pre úplnosť v zozname vyradených z formálnych dôvodov je
Združenie korešpondenčného šachu Slovenskej republiky v minulosti najúspešnejší prijímateľ
2% zo šachových organizcíí, ostatné kluby sú v aktuálnom zozname vedených v notárskom centrálnom registri)
Bez ohľadu komu sa rozhodnte venovať 2% podstatné je, aby sa táto možnosť v prospech šachu využila.

P.S. Noro /norbertsnv/ asi budeš potešený, že Váš klub zo SNV je uvedený na prvom mieste, ale radil som ich podľa toho ako sú uvedený v registri :-)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod LuboChess Pi Feb 13, 2009 7:37 pm

Jozef a kde je prezentácia 2% z daní pre TŠC, Martin :-) Nech sa daňovníci môžu ľahšie rozhodovať :-)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Horváth Mário So Feb 14, 2009 5:28 pm

Mňa by zaujímalo, ako budú v ŠK Prievidza vedieť, že im konkrétna osoba venovala 2% z daní. A ako si tá konkrétna osoba bude uplatňovať práva napísané vyššie:
Ak sa rozhodnete darovať 2% zo svojich daní NÁM, prípadne nás odporučíte sponzorovi, máte právo:
1. ROZHODNÚŤ, DO KTOREJ OBLASTI SLOVENSKÉHO ŠACHU BUDEME VAŠE PENIAZE INVESTOVAŤ.
2. DOSTAŤ TRANSPARENTNÚ INFORMÁCIU O INVESTOVANÍ VAŠICH PEŇAZÍ.
3: ŠK PRIEVIDZA SI Z VAŠICH PEŇAZÍ NENECHÁ ANI CENT. VŠETKY BUDÚ INVESTOVANÉ DO VAMI URČENEJ OBLASTI.
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Odoslaťod Jozef So Feb 14, 2009 7:24 pm

To Lubo Chess - do tejto chvíle som bol presvedčený,že nejaké TŠC Martin z pohľadu 2 % daní môže byť verejnosti ukradnuté. Lubo Chess zrejme chce venovať svoje 2 % (a tie určite nie sú malé ;) ) TŠC. Začínam veriť,že možno sa ešte nájdu aj iní a tak zverejním zajtra ,prečo práve nám dať 2 % a myslím,že to bude zaujímavá upútavka + tlačivá :lol:
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Martin Huba So Feb 14, 2009 7:30 pm

Mário, dobrá otázka. 2% sú "anonymné", klub vie zistiť, aká suma prišla na účet a z ktorého daňového úradu. Sú dve skupiny darcov. Jedna, čo pošle 2% a nepotrebuje publicitu (v každom prípade by sme boli radi, ak by nám dala vedieť, že nám poukázala 2%) a nekladie si špeciálne podmienky, pretože nás pozná a verí, že peniaze dávame skutočne do rozvoja šachu nielen v Prievidzi ale aj na Slovensku.

Druhá skupina si môže povedať OK ja im pošlem peniaze ale chcem aby ich dali na nejakú konkrétnu akciu (samozrejme nie tak, že pošlem 10 EUR a poviem, že chcem aby v Prievidzi usporiadali zápas o majstra sveta :( ) z oblasti, ktorú podporujeme aj teraz... Napríklad budeme robiť letný kemp pre mladých, a prispeje nám 40 EUR, môžeme spraviť pre mladých turnaj a uvedené peniaze dať na nákup cien....alebo povie, že za uvedené peniaze máme kúpiť nejakú šachovú knihu....

Samozrejme, že nie sme telepati a uvedená osoba, nazvem ju Darca, nám dá vedieť, koľko peňazí PRESNE nám poukazuje a ODKIAĽ a KAM uvedené peniaze máme investovať. Nepotrebujeme kópie potvrdení, ak nabehne uvedená platba, dáme Darcovi vedieť, a po uskutočnení ním sponzorovanej akcie mu vieme v prípade jeho záujmu poskytnúť kópiu dokladu, potvrdzujúceho minutie MINIMÁLNE darovanej čiastky na uvedenú akciu.

Samozrejme v prípade sponzoringu v sume rádovo v stovkách EUR sa môžeme dohodnúť individuálne napríklad aj na organizovaní akcie, ktorú sme nemali v pláne...

Chcem zdôrazniť jednu dôležitú vec :!:
[b]Náš klub v žiadnom prípade "neprepiera" spomínané 2%, peniaze ktoré nám niekto daruje, budú plne investované do podpory šachu na Slovensku.[/b]
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Martin Huba So Feb 14, 2009 7:48 pm

Jozef strašnéééé :D ja sa tu snažím získať nejaké ehmmm už sa to nevolá korunky.....nejaké eurunky....to znie :oops: ...a Ty sa mi tu strkáš.... :)

Ozaj a nechcete sa volať TŠC ŠK Prievidza v Martine? 8-)

Tu v Skopje je dobrá kosa, ako je doma?
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Jozef So Feb 14, 2009 9:22 pm

Martin prepáč, ale mňa sem cez pootvorené dvere strčil Lubo Chess a keď som už tu, tak sa budem prezentovať, ale až zajtra.Dnes som bol na turnaji s deťmi v Ľubochni a z toho detského neustáleho bzukotu mi hučí v hlave ako vo včelom úli.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Horváth Mário Ne Feb 15, 2009 3:04 pm

Martin, skôr som si myslel, že máte nejaký tajný link z daňového riaditeľstva na zoznam darcov 2% daní. Lebo to by sme potrebovali aj my v našom klube. Veď anonymný darca nemôže mať žiadne práva. A keď teda vystúpi z anonymity, iba ťažko sa overuje, či skutočne darcom je. Mimochodom, už sme mali aj taký prípad, že daňový úrad 2% jednoducho nepoukázal a urobil tak až po urgencii s polročným omeškaním. Zaujímali by ma skúsenosti aj iných klubov.
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Ďalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.