Pravidlá pre finančné toky v SŠZ?

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Pravidlá pre finančné toky v SŠZ?

Odoslaťod Martin Huba St Mar 02, 2011 9:19 am

Táto téma ma zaujíma z odborného hľadiska a rád by som tu videl nejaké konkrétne predstavy.

Dotácie z MŠ SR, rôzne projekty či sponzorské sú účelovo viazané, tam sú toky jasné (možno u dotácie z MŠ SR by bolo dobré stanoviť priority, čo financovať ak bude vo výške X, Y, alebo Z EUR...)

Vklady do súťaží a poplatky týkajúce sa súťaží sú v súlade s výdavkami.... toto je časť, ktorú by som považoval za samofinancovateľnú (o to mi ide u všetkých položiek).

Členské. Polovica ide do krajov a polovica ostáva v "centre". Aká výška členského do budúcnosti? Kam majú ísť peniaze z krajov? kam majú ísť peniaze z centra?

Dotácie na rôzne MSR či akcie, turnaje. Čo s dotáciami v budúcnosti? Zrušiť ich? Odkiaľ na ne vziať peniaze?

Pekný deň
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Re: Pravidlá pre finančné toky v SŠZ?

Odoslaťod miror St Mar 02, 2011 11:23 am

Martin, mozno by bolo dobre konecne niekde zverejnit rozpocet (ak je niekde na stranke a neviem o tom, ospravedlnujem sa) aby ludia vedeli co kde, ako funguje a o kolko sa jedna a na zaklade toho si to mohli premysliet a mohli sa pripadne vyjadrit.

Takto bez konkretnych vstupnych informacii je ta vyzva na konkretne predstavy (a teda vystupne informacie) myslim zbytocna... :)
miror

Založený: Ut Mar 18, 2008 10:03 am

Odoslaťod Martin Huba St Mar 02, 2011 4:55 pm

Miro, je to aj na fóre, nechci aby som Ti to hľadal a navyše, všetko, čo sa oficiálne schvaľuje a zapisuje je v časti Dokumenty (V tomto prípade Rada, rozbaliť a otvoriť súbor Čerpanie rozpočtu).

Nepotrebujem analýzu jednotlivých položiek (nezakazujem samozrejme) ale návrhy na hlavné pravidlá prerozdeľovania (ja samozrejme také niečo mám, ale zaujíma ma názor iných)...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Jozef St Mar 02, 2011 5:34 pm

Mirec, celý natešený,že konečne uvidím rozpočet na rok 2011 som klikal a .... videl som rozpočet a jeho čerpanie k 28.2. ... ale roku 2010. Ďakujem za takú radu pán prezident. :!:
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod LuboChess St Mar 02, 2011 5:50 pm

Jozef veď na tie finačné toky by Ti mohol stačiť i rozpočet za r. 2010 (radikálne sa to nikdy nemení), ak by si si prečítal i ďalšie uznesenie rady z decembra 2010, tak by si vedel, že oficiálne Rada SŠZ schváli rozpočet na r. 2011 až v r. 2011, keď budú zasadať (na jar) + veľa vecí závisí i od MŠ SR a to ešte v decembri 2010/januári - februári 2011 presne nevieš, takže za r. 2011 bude zverejnené po oficiálnom schválení Radou, nie provizórium
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Jozef St Mar 02, 2011 5:57 pm

Lubo... môj Ty Bože... Načo parlament schvaľuje každoročne rozpočet, veď výdavky a štruktúra sú podobné... nemôžu mi stačiť lebo údajne sme dostali späť dlžobu Činy, údaje VV ušetril 10 000 za pol roka 2009 a ešte viac v roku 2010, platba za Sergiho... tak to nie je to isté. Prečo nechce prezident opačne. Zverejnite tvorbu aj čerpanie rozpočtu aj so zdôvodnením a máme sa o čom baviť. Takto ma Mirec pravdu... o čom sa vlastne dá baviť.... :?:
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod LuboChess St Mar 02, 2011 6:18 pm

Jozef, tak ešte raz akonáhle ho Rada oficiálne schváli tak sa buchne na web (ale rôzne pracovné návrhy, rôzne drafty, verzie, koncepty sú len interná záležitosť, ktorá navyše nie je schválená, t.j. ani záväzná)
i parlament (samosprávy) pokiaľ neschvália rozpočet ani do nového roku idú iba podľa provizória, ktoré je presne také isté (alikvótne mesačne ako predošlý rok). Ani to v prípade NR SR ešte nie je ešte publikované v Zbierke zákonov ako zákon o štátnom rozpočte na rok X
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod ♔♔♔ St Mar 02, 2011 8:06 pm

akonáhle ho Rada oficiálne schváli tak sa buchne na web
Príjmy a výdavky financií SŠZ má v kompetencii VV.
Prečo teda VV nedá na web SŠZ, ktorý má tiež v kompetencii, prijmy a výdavky za celý kalendárny rok 2010, ktorý uplynul už pred vyše dvomi mesiacmi?
Rozpočet na rok 2011, ktorý schvaľuje Rada, nech zverejní po schválení Radou, zverejneniu príjmov a výdavkov za kalendárny rok 2010 snáď nič nebráni.
♔♔♔

Založený: Po Okt 18, 2010 4:54 am

Odoslaťod Martin Huba St Mar 02, 2011 8:36 pm

Sorry chlapci, ale ste mimo témy....

Ďakujem za snahu...

Pekný večer
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod ♔♔♔ St Mar 02, 2011 8:46 pm

Sorry chlapci, ale ste mimo témy....
Ktorí „chlapci“„mimo témy“?
Z akého dôvodu sú príjmy a výdavky SŠZ mimo, vami nazvanej, témy „Pravidlá pre finančné toky v SŠZ“?
♔♔♔

Založený: Po Okt 18, 2010 4:54 am

Ďalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.