DOTÁCIE PRE KLUBY .

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: DOTÁCIE PRE KLUBY .

Odoslaťod LuboChess Št Feb 16, 2017 9:14 pm

Yuri preto by bolo dobré aby Saša Jozefovi a ďalším vysvetlil čo zväz vyplatí a kedy.

Lebo napr. i zmluvu čo som dal link priamo v čl. 3 bod 5 rátala, že keď sa zmenia parametre výpočtu dotácie v priebehu čerpania dotácie, zväz to musí priamo úmerne pozmeniť. Napr. dal si žiadosť 30. 9. 2015, podpísal zmluvu na rok 2016 dostaneš x a použiješ na y1, y2 ...v pomere takom ...Len ministerstvo si dalo poistku na eventuálne zmeny (počas čerpania dotácie, zmena môže byť nielen zmluvná, ale i zo zákona ex lege.

Držiac sa striktne Sašovej argumentácie, že dal som žiadosť ešte v septembri 2015 na rok 2016 (idem podľa zákonného stavu do 31. 12. 2015), by potom znamenalo, že keď teraz dali žiadosť v septembri 2016 (do 30.9.) na rok 2017 (idem podľa zákonného stavu do 31. 12. 2016, t.j. pred novelou zákona tých 10% podľa členov, a nie 15% podľa mládežnikov podľa účinnej novely od 1. 1. 2017, čo je samozrejme nezmysel, ale takto znie Sašova argumentácia.

Tak kedy sme išli podľa právnej úpravy od 1.1 do 31. 12. 2016 ? Vyplatí alebo nevyplatí zväz aj tých 10% (mimo 15%)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod LuboChess Št Feb 16, 2017 9:23 pm

Ešte podotýkam, že tých 15% (predtým 10%) je v dikcii" najmenej (konferencia by mohla rozhodnúť i o vyššom čísle) pri schvaľovaní rozpočtu.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod yuri Št Feb 16, 2017 9:54 pm

Lubo: mam pocit, ze si Sasovu argumentaciu pochopil zle. on argumentuje, ze zmluva bola uzavreta podla ineho predpisu. ja z rychleho preletenia nevidim, ze by ta zmluva vobec umoznovala ten podiel vyplatit. mozno ano, ale prekvapilo by ma to, v rozpocte na minuly rok to nebolo a mne to pripada, ze podmienky tej zsmluvy boli ekvivalentne ako po ine roky a z rozpoctu vyzera ze aj cerpanie bude obdobne ako po ine roky. ano ministerstvo si dalo poistku na tu vec co pises. poistku na ucelnejsie viazanie vydavkov tam ale nevidim. zaroven ako Sasa argumentuje v novom zakone sa ten prispevok vola inak a preto mi to znie ze asi ma pravdu. avsak zdoraznujem, ze som zakon necital a zmluvu len zbezne takze sa urcite mozem aj mylit, skratka to o koze a o voze plati, akurat mam pocit, ze v tomto pripade ma sasa viac pravdu ako ty.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod Jozef Št Feb 16, 2017 11:44 pm

No keďže sa "kompetentní" nevedia dohodnúť budeme sa musieť obrátiť s dotazom priamo na MŠ a požiadať o vysvetlenie.
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod Saša Riabov Št Feb 16, 2017 11:53 pm

Odkedy pokladáte Ch. za kompetentného?

Naživo ste dnes mali možnosť vidieť, aké sú kvality jeho právneho vzdelania.

Ono je to tak totiž s veľkou väčšinu nezmyslov, čo tu píše aj keď to zaobaluje za siahlodlhé akože múdre reči v právnych textoch, ktorých sa bežne ľudia boja.

Smelo si pozrite, čo za nezmysel dnes tvrdil.

Medzi právnikmi dokáže s takými nelogickými nezmyslami uspieť leda tak vo varení kávy, lebo ak nie je v zozname slovenskej advokátskej komory, tak si neviem dobre vysvetliť, čo iné robí v právnej kancelárii.
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod Jozef Pi Feb 17, 2017 12:29 am

Pán Riabov nevšimol ste si, že to slovo je v úvodzovkách? Vy tu každého kto s Vami nesúhlasí alebo ma iný názor znevažujete. Každým svojim vystúpením odoberáte body VV. Ja som len chcel počuť názor (názory, vysvetlenia) a nie počuť detsky smiešnu hádku dvoch ľudí s právnickým vzdelaním, ktorí sa nemusia. Myslím,že obaja by ste mali menej sledovať vystúpenia Matoviča a Fica - hodne ste sa od nich v rétorike poučili :lol:
Jozef

Odoslaťod Saša Riabov Pi Feb 17, 2017 12:57 am

Plne s Vami súhlasím. Zapojiť sa do diskusie s hlupákom z Vás nikdy nič iné ako hlupáka urobiť nemôže. Aj preto nemajú mnohí chuť na tomto fóre reagovať.

Aj taká je však niekedy daň za to, ak nie je želaným javom, aby boli v komunite šírené hoaxy a bludy. Osobitne, ak ide o úmyselné konanie. Napokon sám ste mali predsa záujem o informáciu, pomocou ktorej by ste sa mohli riadiť. Máte záujem sa miesto toho riadiť hoaxom? Ak Vám také informácie vyhovujú, zariadim sa a nebudem v budúcnosti už venovať čas otázke, ktorá Vás v skutočnosti vlastne nezaujíma. Potom ale prosím akceptujte aj Vy taký stav odpovede.

Vo veci som Vám odpovedal. Mrzí ma, že sa vševedúci odborník musí zapojiť do každej diskusie a tým ju celú pokaziť. Aj tomu som vecne odpovedal a keďže tak nerobí po prvýkrát, tak som aj dodal z akého dôvodu to robí a akú kvalitu majú jeho informácie. Cenzúru za riešenie nepovažujem. Skôr by bolo možno vhodnejšie, keby boli takéto fauly odsúdené.
Podporovateľ práce Fera Jablonického a už iba priateľ šachu
Obrázok používateľa
Saša Riabov

Založený: Pi Feb 29, 2008 7:37 pm

Odoslaťod Jozef Pi Feb 17, 2017 9:57 am

Nie sme zvedaví na detské výmeny názorov. Ja by som rád počul ako sa ide postupovať v tejto otázke, ktorá sa netýka len pár členov VV. Pán Riabov, Vy ste kompetentný a zároveň zodpovedný za mediálnu oblasť a oblasť práva - držte sa toho. Dozorujte právne záležitosti aj v tejto otázke, ale tak aby sa aj Vašou zásluhou nezvrhla. Čo keby sa tak niekto vyjadril aké kroky sa robia resp. v krátkej dobe budú robiť,aké sú (budú) kritéria na prerozdelenie. Určite sa k tomu rozvinie diskusia ( a asi hodne ostrá). Pán Riabov prišiel s číslom 140 klubov. To je čo? Ktorých klubov? Napríklad odpoveď na to (konkrétna a jasná odpoveď) môže začať diskusiu.
Jozef

Odoslaťod Machník Pi Feb 17, 2017 10:53 am

Je zaujímavé ako jeden aj druhý zahlcovač DF argumentujú so zmluvou, ktorá sa vôbec nezaoberá prerozdelením financií na kluby. Čiže neodpovedá na položenú otázku.
Ba čo viac pri odkazovaní a predkladaní akože zmluvy si vôbec nevšimnú že tie materiáli (ani tie na ministerskej stránke) nemajú uvedené číslo a nie sú podpísané. Ej, ej právnici fakt si myslíte, že sme až tak hlúpi a nerozoznáme zmluvu od tapety?

Pričom pán Riabov stačilo by snáď odpovedať:
1/. "O danej problematike vieme, pripravujú sa materiáli a VV ich prerokuje dňa ... Následne ich predložíme na schválenie konferencii SŠZ. Kluby budú informované do ...".
2/. "VV danú problematiku neplánuje riešiť".

Možno sa aj dozvieme dôvod prečo sa v rozpočte odignorovali financie na "Rozvoj športových odvetví" a celá suma sa rozpísala na všetky možné reprezentácie?

Čo je to rozvoj? Je to ťažká otázka?
Je to snáď seriózny materiál a zabezpečenie úhrady školenia funkcionárov, trénerov a rozhodcov.
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Odoslaťod LuboChess Pi Feb 17, 2017 11:55 am

p. Machník s Vašim i Jozefovým príspevkom súhlasím.

Nakoniec ani mňa zmluva príliš nezaujíma (zaujíma ma zákon - kde som poukázal aká právna úprava platila v roku 2016 a aká v 2017). So zmluvou (kedy bola podpísaná) začal operovať Saša.

Malá poznámka k povinne zverejňovaným zmluvám s povinnými osobami (ako ich definuje § 2 zákona č. 211/2000 Z.z.). Takáto zmluva nemôže byť účinná skôr než nasledujúci deň po jej zverejnení (§ 47a Občianskeho zákonníka) - a ak by sa stalo, že ani 3 mesiace od jej uzavretia nedošlo k zverejneniu nastupuje fikcia, že k uzavretiu zmluvy nedošlo. To píšem preto, aby si aj kluby, ktoré by náhodou uzavreli zmluvu s štátnou (verejnoprávnou) inštitúciou, štátnym podnikom, obcou, VÚC a pod. (napr. nájomnú na klubový priestor alebo nejakú dotáciu) je potrebné aby bola publikovaná v CRZ, resp. webovom sídle povinnej osoby - a ak nie (napr. malá obec sa pozabudne), tak klub to zverejní cez Obchodný vestník aby sa neprešvihla 3-mesačná lehota a "zachránila účinnosť zmluvy".

p. Machník a ešte jedno malé vysvetlenie podľa § 2 ods. 1 Nariadenia vlády SR č. 498/2011 Z.z. (vykonávací predpis k "Infozákonu")

"Povinná osoba, ktorá zasiela zmluvu na účely jej zverejnenia v registri, zasiela túto zmluvu prostredníctvom webového sídla http://www.crz.gov.sk/sysadm (ďalej len "webové sídlo") s uvedením mena a priezviska osôb, ktoré zmluvu podpísali, a bez uvedenia podpisu týchto osôb, dátumu podpisu zmluvy a odtlačku pečiatky účastníkov zmluvy vo formáte Portable Document Format (.pdf) s možnosťou vyhľadávania."

Čiže "právnikov" nevyrušuje, že zmluva na internete je bez podpisu - je to v súlade s vyššie cit. predpisom (podpis je v 3 rovnopisoch uložený 1x na sekretariáte SŠZ, 2x na ministerstve).

Dôvod bol taký, že ak by bol na internete zverejnený podpis/pečiatka ako vyzerá v dnešnej technickej skenovacej dobe" by bol príliš veľkým lákadlom pre falšovateľov - napodobnovateľov - tretia osoba v dobrej viere by nemusela rozoznať či je to ozaj podpis danej osoby (takto sa to eliminuje).

Otázka prerozdelenia nie je právna, ale ekonomicko-politická.

O nej nerozhodnem ani ja, ani hovorca VV ani nikto s tu diskutujúcich - o tom rozhodne konferencia SŠZ pri schvaľovaní rozpočtu (v mantineloch zákona), dokonca niektoré veci (viď nižšie v osobitnom príspevku § 69 ods. 5 písm. b/ zákona o športe) musí vyslovene schvaľovať konferencia.

osobitne napíšem aké sú mantinely pri delení koláčika a ako by sa mohol deliť. O tom však môžu rozhodnúť delegáti konferencie - a bolo by dobré aby za Nitriansky KŠZ tam išli práve ľudia ako p. Machník

a nie osoby, ktoré sú v rozhodovacej kolízii (napr. za Nitru člen VV a gen. sekretár). Návrh rozpočtu, ktorí si vypracujú vo VV si budú opäť schvaľovať tí istí ľudia ? na konferencii ako delegáti.

Preto je dôležité, aby boli zvolané najprv krajské konferencie a poriadne si prebrali návrhy - rozpočet, podielové príspevky pre kluby/mládež, zmena stanov, návrhy osôb do odborných komisií (nie fraška ako vo Zvolene).
Obrázok používateľa
LuboChess

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.