Rozpočet SŠZ a zápisnica z rokovania

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Rozpočet SŠZ a zápisnica z rokovania

Odoslaťod Jozef_Polák Po Aug 07, 2017 10:05 am

pani Varholákova nedá mi len sa pod Vaše slová podpísať.

pán Pisár (Yuri) rád Vás ešte doplním.

Členovia SŠZ by asi nemali problém s tými "päťstovkami", keby to prezident predložil riadne na konferencii. Lenže tie odmeny nikto neschválil - ani konferencia, ani Rada, dokonca ani Výkonný výbor (uznesením), ani v rozpočte taká položka nebola schválená.

Na základe čoho ich sekretár vyplatí? Keď to nemá vôbec vykryté? Však to je defraudácia peňazí zo strany Jablonického. To nie sú jeho súkromné peniaze, aby si len tak mirnix-dirnix rozdával. To je na disciplinárne ak nie trestné stíhanie Jablonického.

Takto to hodnotím ako "menší úplatok" pre prítomných členov VV od Jablonického, aby neobišli nasucho a zahlasovali následne za tých 2x3000,-€.

Okrem toho tí členovia vôbec nerobia zadarmo ako sa tvária. Napr. Paleček okrem tých 3.000,-€ za akože metodiku - dostal aspoň podľa rozpočtu ďalších 3.500,-€ za učebnicu - CIS (a po minulé roky tiež dostal) a ktovie koľko dostal (pomimo) ako tréner či vedúci výprav, či za národnú akadémiu.

Riabov okrem tých 3.000,€, mal len nedávno schválených (zápisnica z 1. 4. 2017) ďalších 250 eur a kto koľko naryžoval ešte pomimo (na marketing bolo vyčlenených 1000 eur)

U26-02-2017
VV SŠZ schvaľuje odmenu Alexandrovi Riabovovi
za služby masmediálnej prezentácie extraligového ročníka 2016/2017, a iných majstrovských a medzinárodných podujatí sumu 250 Eur na základe predloženia dokladu.
Hlasovanie 5 členov VV SSŽ, za: 4, zdržal sa: 1

A to ešte i tak sa museli platiť externé právne služby napr. za stanovy, keďže ani to Riabov neurobil.

Pekár okrem tých 500 €, má schválených v rozpočte ďalších 900 eur ako rating officer, tak prečo mu nedali schváliť na konferencii rovno 1.400,-€ (900+500) alebo i vyššiu sumu alebo urobili to pozabučky konferencie a rozpočtu.

Rastislav Diviak okrem tých 500,-€ je predsa za svoju činnosť v ŠTK a rozhodcovskej komisie rovnako platený (ako riaditeľ extraligy i ďalších líg má odmenu + má odmeny ako rozhodca na zväzových akciách (napr. MSR).

Ale v poriadku, nech majú, ale nie štýlom tureckého pašaliku - musí to byť riadne schválené v rozpočte konferenciu. Inak je to čistá zlodejina.

Jablonického ODVOLAŤ, Jablonického ODVOLAŤ, Jablonického ODVOLAŤ, :!: :!: :!:

Ani tým klubom pracujúcim pre mládež by nedali, keby ich k tomu nezaviazalo ministerstvo.

Už vidím ako predseda klubu, ktorý má len 1 hráča (čiže tých 11,44 eur), najprv zaplatí 10 eur nový poplatok za právnické osoby SŠZ, čiže v pluse bude 1,44 €, z toho 2x zaplatí poštovné (+ kancelársky papier, toner, poštovú obálku)
keďže musí poslať na podpis zmluvu a vyúčtovanie na sekretariát, okrem toho si zriadí webovú stránku alebo statický FB aby tam zdokumentoval vynaložené prostriedky (starší predseda klubu dôchodca - ktorý nevie robiť z FB si ešte najmä človeka ktorý to urobí) + hodiny, ktoré strávi s vypísaním projektu, zmluvy, vyúčtovania..., tak v konečnom výsledku bude v strate. Prečo nešlo tých 8.000,-€ potom klubom

A kde máme také vyúčtovanie od Jablonickéhom, Palečka, Riabova a spol. za ich prácu, za ich odmenu.

Pán Huba tu písal, že šachisti nie sú ovce, tak šachisti rozmýšľajte či to je v poriadku?
Jozef_Polák

Založený: Po Sep 09, 2013 7:43 pm

Odoslaťod Martin Huba Ut Aug 08, 2017 8:00 am

Trufam si povedat ze tento VV nas vsetkych stoji 20 000 euro rocne.

Navyse vysledky nie su ziadne...utlmuju sa sachove aktivity...repre v troskach zensky sach nula mladez visi na rodicoch a par nadsencoch seniori repre nula...

Navyse onliny na ktore som kedysi ziskal peniaze aby som si splnil sen aby Extraliga a hlavne podujatia mohli byt prenasane vyuziva zase len uzka skupina ktora s nimi cestuje po turnajoch v zahranici a zaraba...

Navyse material sachu na skolach som pocul z viacerych zdrojov je snaha rozpredavat co je v rozpore so zmluvou s FIDE cez ktoru som vybavil peniaze.. to sa nedeje ani v Afrike...

Navyse ked je tu uprimna snaha o ziskanie organizacie olympiady tak sa Jablonicky zacne vyhrazat ze sachove vrcholne podujatie nepodpori kym sa s nim nepodpise zmluva v ktorej bude mat zarucene peniaze pre seba...

Je mi velmi smutno...velmi smutno....
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod grizzly Pi Aug 11, 2017 8:04 am

Martin, toto je jedno hlboké nedorozumenie, všetko je v naprostom poriadku, všetko korešponduje zos súčasnou situváciov v "tejto krajine" (rozumej v tomto štáte-zjavne prežitý terminus tehnicus), v tomto zveze sú vo vedení schopné ľudia, presne tak, jak tomu je vo vedení tejto krajiny. Samozrejme schopné fšetkého. Iba jediná drobnosť by mala byť opravená, to je taká malá kosmetična úprava, ktorá nebude nič stáť, poneváč skratka SSŽ ostane. Treba iba zmeniť prvé slovo v názve zväzu zos "Slovenský" na "Súkromný". A je to.
Slovenský šachový zväz
Šach je viac ako šport
Milujeme šach

V časoch všeobecnej lži je hovorenie pravdy revolučným činom. George Orwell
grizzly

Založený: Ut Apr 08, 2008 12:32 pm

Odoslaťod Martin Huba Pi Aug 11, 2017 11:46 am

Ja viem Martin a vela veci akceptujem....ludia sa vyvijaju...a ked Boh dal ludom slobodnu volu tak ja urcite tuto volu nebudem spochybnovat...

Da sa pracovat aj cestne profesionalne a pritom uspesne....to taki nestastnici ako Riabov asi vplyvom genov ci vychovy alebo zhubneho alkoholu nechapu a bohvie ci im to niekedy dojde..

Len jedno by si mali "transparentni" chlapci uvedomit....je demokracia a ludia mozu vyjadrovat co si myslia....

A ja som presvedceny ze tento VV nema ani moralne ani odborne kvality na riadenie SSZ. Nemaju ziadne vysledky za dva roky spravili tolko sekov ze im realne raz budu hrozit sudy...

Mimochodom jeden seriozny sachista mi napisal ze uz vie kolko ma 30 striebornych hodnotu dnes.

500 euro...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Jozef_Polák Pi Aug 11, 2017 3:56 pm

Jozef_Polák

Založený: Po Sep 09, 2013 7:43 pm

Odoslaťod grizzly So Aug 12, 2017 8:50 pm

El presidente, pán prezident, Martin, dobre píšeš, súvisle.... až mi je to divnuo, kua...aj tých 30 strieborných ale ťalo do živiny, že až... no povedzme si rovno, je to na h...o! Toť na tejto "lajne" dobre píšeš, ibaže šecko je to iba opisovanie stavu a nejaké tie súvislosti. Mňa fšak haraší myš-lienka: AKO ZOS TOHOTU VONKAJ??? Vy, pane přezidente určite všechno víte, nakoniec o tom zpíval aj Jarek Honavica, tak daj voľaáku variantu(variant?marju jeho), už som celý nedočkavý...Lebo jako pozerám, tak pozerám, momentálne nič nevidím, iba jedného emeritného prezidenta...
Slovenský šachový zväz
Šach je viac ako šport
Milujeme šach

grizzly

Odoslaťod Martin Huba Ne Aug 13, 2017 7:09 am

Najlepsie pre SSZ by teraz bolo keby slusni clenovia VV vratili judasske grose a zlozili funkcie..

Nasledne by sa urychlene mala konat mimoriadna Konferencia ktora by si dala za ciel obnovit SSZ v zmysle Gens una sumus.

To sa teraz da dosiahnut uz len reformou struktur a zavedenim jasneho a hlavne co najefektivnejsieho narabania s financiami statu klubov a clenov.

Na to by vsak clenovia VV museli mat gule.

Pripadne pockat do planovanych volieb s tym ze VV si zase za rok navzajom poprideluje 20 000 euro z nasich penazi....popritom budu prebiehat sudy a defraudovane peniaze sa budu vymahat od Jablonickeho Pekara a dalsich zodpovednych osob.

Tato hanba ked slovensky sach upada a par ludi si medzi sebou bez zacervenania navzajom odklepne 8000euro uplne len z vlastnej roztopase ak bude dalej pokracovat tak bude musiet vzniknut nova sachova organizacia ktora prevezme povodne ciele SSZ.

Toto nesikovne a pazrave funkcionarcenie strihnute slovenskou politikou musi byt normalnemu cloveku na vracanie...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod grizzly Ne Aug 13, 2017 8:30 am

Martin, súhlasím s tým, čo si uviedol. Ovšem toto - "To sa teraz da dosiahnut uz len reformou struktur a zavedenim jasneho a hlavne co najefektivnejsieho narabania s financiami statu klubov a clenov."- vyžaduje kádre, s tými istými to predsa nejde, takže kto teda zrealizuje to povestné "STO-HO-VEN"? Kto? KTO? Lebo to potom dopadne ako v tom sninskom vtipe o strašnom jaščurovi...keď si ho ešte pamätáš...nič...močár...Toto vyzerá na povestné trumpovské vysúšanie bažiny...
Prílohy
trump-swamp15.jpg
(127.12 kB) Stiahnutá 155 krát
Slovenský šachový zväz
Šach je viac ako šport
Milujeme šach

grizzly

Odoslaťod pat Ne Aug 13, 2017 5:11 pm

Nové, lepšie, časy s transparentným balíčkom mi pripomenuli film https://www.csfd.cz/film/218654-zeme-slepych/prehled/. Na obvyklých dátových úložiskách je aj s českým dabingom.
pat

Založený: Ut Mar 03, 2015 11:31 am

Odoslaťod Martin Huba Po Aug 14, 2017 6:56 am

Treba si zapamatat Transparentny balicek mrtvych chrobakov ktory si kazdy rok prideluje medzi sebou 20 000 euro ktore by mali ist na sluzby klubom podpore sutazi reprezentacie Slovenska a mladeznickeho sachu...

Jablonicky Pekar Riabov Palecek Gregor Gazik Diviak Cehelsky a Petenyi...

Zapamatajme si ludi ktori si sluzbu slovenskemu sachu vysvetlili po svojom...
Obrázok používateľa
Martin Huba

Predchádzajúca

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.