Dotácie z MŠ

Finančné zdroje, sponzorstvo a marketing, dotácie, účtovníctvo, dane, ...

Re: Dotácie z MŠ

Odoslaťod ːːː St Máj 12, 2010 8:54 pm

yuri:
Možno to bude vyzerať, že striedavo prezentujem úplne odlišné názory.
No v tejto téme to vidím takto:
SŠZ dostal dotácie na podporu športu - šachu.
A ako ich použiť, by mali rozhodnúť riadiace orgány SŠZ.
A na výšku dotácií nie je žiadna záruka.
Preto asi SŠZ nemôže celé ročné dotácie za rok hneď minúť.
ːːː

Založený: Pi Máj 07, 2010 3:48 pm

Odoslaťod marioK St Máj 12, 2010 9:12 pm

Omyl veľký omyl dotácia je na sezónu 2010. p prezident ste si vedomí že ste verejne vyhlásil že neminiete dotáciu na rok 2010? A čo sa týka že samé peniaze nie samé neprišli, ale je zákon podla ktorého sa prideľuje každoročne balík financií nedokáže sa nijak ovplyvniť či áno p Prezident??
marioK

Založený: Po Dec 28, 2009 8:11 pm

Odoslaťod ːːː St Máj 12, 2010 9:24 pm

marioK:
Pochybujem, že je zákon, koľko peňazí má ísť na podporu šachu.
Šach je na to málo významný.
Možno zákon o podpore športu.
Naposledy upravil ːːː dňa Pi Máj 14, 2010 9:27 am, celkovo upravené 1 krát.
ːːː

Odoslaťod yuri St Máj 12, 2010 10:51 pm

no, len ak prisla vyssia vyska dotacii, preco sa potom hovori o tom, ze treba zvysovat aj clenske ? proste sa mi zda zvlastne, ze nieje ziadny viditelny plan co sa s nimi planuje. jedine co som videl odprezentovane su aktivity prezentovane ako aktivity prievidze, inych klubov (co dufam su akcie kde sa SSZ financne podiela minimalne, pretoze aj zasluhy ssz su prezentovane ako minimalne v nich).

avsak podme k cislam. za minuly rok to bolo podla pisaneho tusim 56k eur. predpokladajme, ze sa budovala z tejto sumy nejaka rezerva, povedzme, ze sa spotrebovalo 40k eur. co sa ale s tymi 40k stalo ? (predpokladam, ze clenske pokryva nevyhnutne naklady na administrativu, poplatky FIDE a nevyhnutne naklady zvazu). nemam pocit, ze by som postrehol nejake vyznacnejsie aktivity, ktore by neboli financne neutralne voci zvazu. (turnaje, ligy pre zvaz stratove hadam niesu, ak ano preco ich dotuju hraci ktori ich nehraju?). co ma napada su naklady na reprezentaciu avsak to mi nepripada ako moc propagacne, resp ak to je propagacne tak sa s tym zle pracuje.

inak, mne je osobne "jedno" co sa spravi s dotaciou, co sa mi nepaci je potencialne zvysovanie clenskeho. tu by malo byt viditelne, ze hraci dostavaju za svoje peniaze realnu protihodnotu a ak sa zvysuje hodnota platby je preukazane zvysenie nakladov, alebo prinos dodatocnej (a clenmi chcenej) hodnoty za ich peniaze.
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

Odoslaťod ːːː Št Máj 13, 2010 3:27 am

yuri:
Ja to vidím tak, že hráč má právo kritizovať, čo za svoje peniaze dostal.
Dotácie sú v tomto celom navyše.
Samozrejme aj na dotácie má právo sa spýtať, no nemôže čakať, že budú použité na každého hráča rovnomerne.
ːːː

Odoslaťod ːːː Št Máj 13, 2010 8:23 am

Myslím, že by pomohol nejaký zverejňovaný rozpočet, aby to bolo jasnejšie.
Prievidza mala veľa aktivít aj dávnejšie, tak to nemusí veľmi súvisieť so zmenou členského.
ːːː

Odoslaťod marioK Št Máj 13, 2010 11:22 am

Zvýšila sa dostatočne dotácia zvýšili sa rapídne členské a rapídne klesli dotácie na akcie poriadané SŠZ. Prečo?
marioK

Založený: Po Dec 28, 2009 8:11 pm

Odoslaťod ːːː Št Máj 13, 2010 11:45 am

Len tipujem:
Na účte bolo pred dotáciou málo financií.
Dotácia bude v ďalších rokoch asi menšia, dôvod si ľahko domyslieť.
Samotné členské asi na financovanie SŠZ nestačí.
ːːː

Odoslaťod Július Gajarský Št Máj 13, 2010 9:05 pm

Páni, podiskutovali ste si - čo s dotáciami navyše je v kompetencii vedenia SŠZ - aj keď keď rozpočet schválila Rada SŠZ bolo uvedené, že je to "návrh" - ktorý bude závisieť od skutočnej výšky dotácie SŠZ... Bližšie sa o rozpočte na rok 2010 môžete dočítať -opäť robím neplatenú reklamu ;) - v časopise Moderný šach 2/2010... Tam sa aj spomína, že by všetko navyše malo ísť na rozvoj...
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Odoslaťod yuri Št Máj 13, 2010 9:16 pm

no, len skoda, ze o rozpocte zvazu sa mozem docitat tak v sukromnom casopise, ktory "nic" so zvazom nema. skoda, ze niektorym funkcionarom zalezi viac na tom, aby predavali svoje produkty, nez na informovanie clenov od ktorych by najradsej videli viac penazi...
yuri

Založený: Po Jan 28, 2008 11:10 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Financovanie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.