BAZÁR

Ako sa zlepšovať v šachu, metodiky, literatúra, softvér, ...

BAZÁR

Odoslaťod Horváth Mário Št Júl 26, 2012 4:44 pm

Ak máte na predaj šachovú literatúru či iné šachové potreby, ponúkajte ich prosím v tejto téme. Alebo ak zháňate niečo šachové, dajte o tom vedieť v tejto téme. Ďakujem za pochopenie.
Horváth Mário

Založený: Pi Feb 01, 2008 4:18 pm

Re: BAZÁR

Odoslaťod Ondrej Danada St Aug 15, 2012 9:37 pm

Úplne zbytočná téma. Len zato, že nejaký anonym napíše, že mu niečo chýba, budeme tu umelo vytvárať jalové témy? Každý si môže v zmysle Pravidiel fóra založiť novú tému podľa potreby. Keď mohol založiť tému, že mu chýba bazár, čo mu bránilo, aby ho založil on s konkrétnou ponukou?
Obrázok používateľa
Ondrej Danada

Založený: Po Nov 17, 2008 7:17 pm

Odoslaťod Jozef Št Aug 23, 2012 7:07 am

No že by to bola "jalova" téma sa mi nezdá. Ja napríklad zriaďujem klubovú knižnicu a napríklad Pachmanove knihy beriem a samozrejme nie len tie....
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod LuboChess Pi Aug 24, 2012 1:48 pm

Jozef tak to som veľmi rád, že po ŠK Slovan Bratislava a ŠK Prievidza sa zriaďuje ďalšia (hádam veľká) šachová klubová knižnica.

Koľko máte zatiaľ (zhruba) titulov ?

S tým L. Pachmanom máš čo robiť len v Československu (ČR) mu vyšlo cca 47 titulov (+ ďalšie v zahraničí v nemčine, angličtine, španielčine ...), ak i odrátam cudzojazyčné, turnajové zborníky, kde bol len spoluautor, resp. kde
sa menili len vydania (napr. pri TMŠ - Teórii moderního šachu), i tak mi ostane minimálne 20 zásadných titulov, ktoré by ste mali zohnať (z dôb predexilových v nakladatelství Praha, STN, Orbis a po exilových v Pliska Frýdek-Místek až po Šachinfo). Aj keď vzhľadom na už zastaralé otvorenia sú najcennejšie zo strednej hry ("Taktiky MŠ a Stratégie MŠ)
+ okrem Luďka Pachmana ešte jeho brat Vladimír Pachman vydal dosť kníh zas z kompozičného šachu okrem "kníh o komunizme" (min. 2 zo cca 14 ? sú hodné šachovej knižnice)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod dana Pi Aug 24, 2012 4:03 pm

I na vidieku ako je Žilina, Čadca, Rajecké Teplice sú šachové knižnice. A myslím si že v každom serióznom klube, ktorý existuje 2 a viac rokov sú knižnice.
Ale stále som nedostala odpoveď na metodické materiály zo sústredení. Aj tie by som si rada založili do knižnice. Zatiaľ tam máme len metodické materiály z našich sústredení.
dana

Založený: So Feb 14, 2009 10:31 am

Odoslaťod LuboChess Ne Aug 26, 2012 10:23 am

Bazár (šachových) kníh ak chcete nejaké kúpiť, predať, zameniť, darovať, prípadne i prijať dar do šachového klubu od dobrodincov, ktorý chcú doma uvoľniť police
sa dá i na špecializovanom fóre (rovnakom ako našom) http://www.burzaknih.sk/

Napr. tu jeden pán (neviem či aktuálne) z dôvodu odchodu do zahraničia predáva po 2,5O € + 1 zdarma i šachové knihy
http://www.burzaknih.sk/post28286.html#p28286

v starších príspevkoch možno nájsť ďalšie ponuky a dopyt po šachových tituloch (Kozma, Veselý, Ftáčnik ....a pod.)
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod Yan Ne Aug 26, 2012 2:55 pm

Dobry den,

uz som tu v minulosti ponukal knihy na predaj a nieco sa aj podarilo. Na jesen by som to chcel cele uzatvorit a ak nebudu individualni zaujemcovia, chcem knihy predat ako celok. Takze ak by predsalen niekto este mal zaujem, poslem zoznam.
Yan

Založený: Št Okt 02, 2008 1:12 pm

Odoslaťod Jozef Ne Aug 26, 2012 3:10 pm

Prosím,zašlite zoznam + ceny na adresu: fezojek@gmail.com
Jozef

Založený: Po Jan 28, 2008 1:06 pm

Odoslaťod springb Po Okt 29, 2012 10:43 am

Rozpredám rozsiahlu zbierku šachových kníh, monografií, metodických listov, brožúr a podobne. Všetko v českom resp. slovenskom jazyku. Fotozoznam zašlem na mail. e-mail: springb@azet.sk
springb

Založený: Ut Máj 04, 2010 1:17 pm

Odoslaťod Július Gajarský St Apr 03, 2013 4:53 pm

Ja sem doplním link na niečo, čo môže "nepriateľov koncepcií" zabaviť, ďalší možno nájdu niečo, čo sa dá použiť či aspoň sa poučia... Lebo aj keď príspevok ma viac ako 6 rokov, a patrí do bazára svoju hodnotu má...
http://chess.sk/index.php?str=spravodaj ... &detail=54
Július Gajarský

Založený: Po Jún 22, 2009 9:47 pm

Ďalšia

Naspäť na Tréning

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.