Slovenský šachový časopis

Ako sa zlepšovať v šachu, metodiky, literatúra, softvér, ...

Slovenský šachový časopis

Odoslaťod LuboChess Ut Sep 09, 2008 6:06 pm

Mário Horváth dal rozumný podnet, aby sme síce zaujímavé a podnetné témy z Manuálu tak už dajme šach na svoje miesto (vytvorený chessinheadom), ale miestami už neprehľadné rozdelili na samostatné témy (model ligových súťaží, marketing v šachu sa už udial), chýba posledná téma: Vydávanie samostatného šachového časopisu a témy s tým súvisiace
Čo už vo fóre odznelo k tejto problematike si môžte pozrieť v Manuáli tak už dajme ...(autor chessinhead) na str. 15 až 18.

V rámci rekapitulácie: Výsledkom je že v novembri by mal vyjsť nulté číslo časopisu "MODERNÝ ŠACH"
(vydavateľom bude Martin Huba/IBS). Malo by ísť o časopis formátu A5, zhruba o 48 stranách, dvojmesačník.
Už je i šéfredaktor (ale jeho zverejnenie mi neprináleži, ponechávam zatiaľ v úvahu vydavateľa a šéfredaktora či sa dobrovoľne už teraz priznajú :)

Historický exkurz vývoja a žial i zániku českých, slovenských a česko-slovenských časopisov od 19 po 21 str. (aby som sa neopakoval) viď môj príspevok z 5. augusta 2008 7:36 p.m. (str. 15 Manuálu k článku tak už dajme šach na miesto, kam patrí)
viewtopic.php?f=3&t=49&st=0&sk=t&sd=a&start=140

Zhrnuté a podčiarknuté vyšlo nám to na samostatné celorepublikové slovenské časopisy:
Slovenský šach 1941 - 1942
- Slovenský šachový bulletin 1970-1973
- Slovenský šach 1990 - 1992
- Šachprofil 1993 - 1998
- Slovenský šach 2000 - 2001 (+ č. 1/2002)

- CCA SR Šach (len KŠ) 1999 - doteraz

- Moderný šach 2009 - (nulté číslo už november 2008)

P. S. Mário Horváth spomínal v inom príspevku, že ešte 2 tituly tak chýbajú (výpočet česko-slovenských bol len demonštratívny bez nároku na úplnosť a čo sa týka slovenských ešte by sa dal doplniť Slovenský šach z rokov 1940-1942, ten však nerátam z dôvodu, že nebol samostatným časopisom ale len prílohou nešachového Slovenského magazínu, prípadne Výychodoslovenský šachový bulletin, Spravodajcov Západoslovenského šachového kraja atď., keďze nemali celoslovenskú pôsobnosť.). Ale budem rád keď Mário Horváth alebo niekto iný ešte pridá iný titulok, na ktorý sa pozabudlo.
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Re: Slovenský šachový časopis

Odoslaťod Martin Huba Ut Sep 09, 2008 9:34 pm

Ľubo...teraz som prišiel zo stretnutia k časopisu...

Bude to JEDINÝ SLOVENSKÝ ŠACHOVÝ ČASOPIS

Moderný šach sa bude vydávať ako dvojmesačník..a vydávať ho bude IBS SLOVAKIA sro (http://www.fondyeu.info).

Zaručujem 2 ročné vydávanie, potom sa uvidí 8-)

Nulté promo číslo vyjde v polovici novembra..kapitoly sa budú týkať šachovým udalostiam vo svete, na Slovensku, zaujímavostí z netu (aj z tohto), šachových historiek, rozhovorom so zaujímavými osobnosťami, trénovania, a zaujímavostí pre kluby aj šachistov...

Záujemcovia o nulté číslo nech ma prosím kontaktujú (bude obmedzený počet výtlačkov, takže nezaručujem, že na všetkých dôjde...ostatní možno dostanú pdf verziu).

Od budúceho roka bude časopis vychádzať len v printovej verzii v obmedzenom počte...a jedno je isté:

Bude jediný slovenský!

MODERNÝ ŠACH NIE JE ČIERNOBIELY

Čo sa týka funkcií v časopise...

1. Vydavateľ a šéfredaktor (tak to je zaregistrované)
2. Vedúci redakcie
3. Redaktor
4. Grafik a fotograf
5. Vedúca vydania

Ste zvedaví na mená? :)

Plus samozrejme prispievatelia.....a hlavne čitatelia....

Ak máte príspevky alebo fotky, ktoré pokladáte za zaujímavé....pošlite mi ich... :!:

Viac inokedy a zrejme už na našej stránke http://www.sachprievidza.sk
Obrázok používateľa
Martin Huba

Založený: Ut Feb 12, 2008 8:44 pm

Odoslaťod Igor Srvatka St Sep 10, 2008 2:53 pm

Pán Huba kontaktujem Vás! :D
Koľko bude stáť 0. číslo a ako to máte zabezbečené s distribúciou?
Igor Srvatka

Odoslaťod Martin Huba St Sep 10, 2008 2:59 pm

nulté číslo bude zadarmo.....

ak Vy Igor alebo niekto iný budete mať záujem niečo prispieť dobrovoľne, budem úprimne vďačný.

Distribúcia bude zasielanie poštou na adresu prípadne v pdf formáte mailom.

Iba opakujem, že nie každý záujemca dostane výtlačok.
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod Igor Srvatka St Sep 10, 2008 3:36 pm

:o Tak potom by som Vás poprosil o 2 kusy. :)
Jeden kus pre nášho predsedu a jeden do klubu, nech si ho popozerajú a posúdia či si ten časopis objednať alebo nie. ;)
Mne stačí aj Pdf-ko, ak teda bude. Čo si myslím, že by bola chyba keby nebolo.
A navrhoval by som, aby sa to rozposlalo všetkým členom SŠZ (zväz disponuju emailovými adresami ).
Čím viac ľudí o tom časopise bude vedieť, tým viac odberateľov budete mať. (to asi zbytočne píšem, že? :) )

My už niekoľko rokov taký amatérsky klubový časopis vydávame, tak niečo z toho napr. o histórii môžem vybrať a upraviť, ak by bol záujem.
Igor Srvatka

Odoslaťod Martin Huba St Sep 10, 2008 3:52 pm

Igor,

ak vás môžem poprosiť pošlite mi mail s adresou kam poslať časopis a menami. Ja to prepošlem vedúcej vydania, ktorá sa o to postará, keď bude čas...

Odkedy máme ISO 9000, ani ako majiteľ nemôžem robiť chaos.. :oops:

Čo sa týka informácie o Vašom časopise, budem rád, ak budete prispievať...kľudne pošlite, ak ničo zaujímavé máte. O tom, čo sa zaradí, rozhodne vedúci redaktor, redaktor a ja.....ak bude veľa príspevkov pravda... :) Nadčasové veci dáme do zásobníka a ostatné môžeme prípadne zverejniť na našej stránke....

8-)
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod LuboChess St Sep 10, 2008 4:09 pm

Martin,

dúfam, že po príspevku ešte z 5 augusta 2008 má evidujete ako čestného 1 abonenta :)

Re: MANUÁL k článku „Tak už dajme šach na miesto, kam patrí.“
od LuboChess Ut Aug 05, 2008 2:29 pm

Tak prvého abonenta Moderného šachu už by ste mali

S tým predplatným je to asi tak - kto odoberá Šachinfo a Československý šach predplatí si i Moderný šach, a kto doteraz neodoberal nič zrejme si nepredplatí ani Moderný šach. Nemám pocit, žeby si šachové časopisy medzi sebou konkurovali.
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Martin Huba St Sep 10, 2008 6:45 pm

Ľubo, si PRVÝ odberateľ budúceho JEDINÉHO SLOVENSKÉHO šachového časopisu!

V mnohom ma inšpiruješ a myslím, že nielen mňa.

Nemám záujem niekomu konkurovať...ani zarábať na časopise...akurát ma štvalo, že nemáme SVOJ časopis...a veľmi by som chcel, aby bol udržateľný..

V Prievidzi sme tvrdohlaví :) chceli sme klubovňu....a máme ju....chceli sme peknú webovú stránku...a máme ju....chceli sme letný kemp s veľmajstrami....a mali sme ho...chceli sme v Prievidzi Movsesiana...a mali sme ho....chceli sme jediný uzavretý veľmajstrovský turnaj...a mali sme ho....teraz chceme časopis....a ten bude...ešte pred koncom roka chcem dve ďalšie veci 8-) zverejniť termíny turnajov v 2009 a budúcoročného letného kempu v Prievidzi....a urobiť drafty dvoch koncepcií nášho klubu: marketingovej a trénerskej...vlastne chcem teda ešte tri veci :oops:

hmmm....ešte nemáme extraligu :cry:
Obrázok používateľa
Martin Huba

Odoslaťod LuboChess St Sep 10, 2008 9:51 pm

:o Ej, ej Martin JEDINÉHO. :-) Čo by na to povedal Váš súkmeňovec Ján Helbich. Práve dnes mi dorazilo č. 4/2008 CCA SR Šach, kde ma uverejnené víťazné partie v anglickej s Estóncom a v Najdorfovi s Portugalcom. Dúfam, že v Modernom šachu budeme mať o účinkovaní slovenských šachistov priaznivejšie správy než ako dnes keď Beliavsky, Michalčišin, Tratar, Sermek a spol. za asistencie rozhodcu Carlsena vyhrali 2:1 :-(
Obrázok používateľa
LuboChess

Odoslaťod Martin Huba Št Sep 11, 2008 6:30 am

myslenéééé praktického šachu. plnom chýb a príbehov zo zákulisia šachu.. :oops:

ospravedllňujem sa korešpondenčným šachistom a ich počítačom :)

pekný deň,

dnes dúfam podám lepší výkon ako včera...myslím na robotu ;)
Obrázok používateľa
Martin Huba

Ďalšia

Naspäť na Tréning

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.