Vzdelávanie trénerov

Ako sa zlepšovať v šachu, metodiky, literatúra, softvér, ...

Re: Vzdelávanie trénerov

Odoslaťod Machník So Feb 06, 2016 12:07 pm

Takže budúce potrebné kroky sú jasne definované. Už vieme čo treba urobiť, bolo by dobré vedieť aj ako to urobiť a hlavne kto to urobí. Dostať funkcionárov na patričnú odbornú a vzdelanostnú úroveň podľa nového zákona je veľká výzva. Je treba vyriešiť ako prvé akreditáciu ako základ všetkého vzdelania.
Pozrel som si aj stránku ministerstva. Našiel som, mimo iné napríklad vyhlášku o organizovaní športových podujatí. Je veľmi poučná, nájdete v nej práva a povinnosti hráčov ale aj organizátorov. Našiel som aj zoznam športových klubov, kde šachisti majú veľmi neúplnú základnú databázu. Čo môžeme žiadať od ministerstva, keď je neporiadok v databáze? Kto tu má spraviť nápravu? Kluby alebo SŠZ?
Machník

Založený: St Mar 12, 2008 9:44 am

Odoslaťod LuboChess Pi Mar 04, 2016 2:23 pm

Nadviažem na moje príspevky z predošlej strany z 5. februára

viewtopic.php?f=22&t=87&st=0&sk=t&sd=a&start=160

o "trénerských kvalifikáciách" a nadobudnutí odbornej trénerskej spôsobilostí v súvislosti s novým zákonom o športe (a čiastočnej nekompatibilite s predpismi FIDE a trénerskými stupňami v SŠZ).

Okrem citovaných ustanovení zákona (najmä § 100 zák. č. 440/2015 Z.z.) som uviedol, že podrobnosti budú vo vyhláške MŠ SR, ktorá v tom čase - začiatkom februára ešte nebola hotová (publikovaná).

Medzitým 18. 2. 2016, publikovaná 26. 2. 2016 s účinnosťou od 1. marca 2016 vyšla v Zbierke zákonov pod č. 110/2016 Z.z. ako vyhláška Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

o odbornej príprave na nadobudnutie odbornej spôsobilosti v športe

Obsah viď

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... 0/20160301

Upozorňujem najmä na prílohy čo má vedieť tréner I až V. kvalifikačného stupňa
Obrázok používateľa
LuboChess

Založený: Pi Feb 01, 2008 9:11 pm

Odoslaťod daniel64 Pi Mar 04, 2016 5:02 pm

Inými slovami zákon aj doplňujúca vyhláška sú klasickým príkladom nadbytočnej reglementácie, reálne nerealizovateľnej v praxi. Prepieranie peňazí vo futbale a hokeji bude pokračovať, športy ako šach budú musieť minúť cca. 3€ na vydokladovanie každého 1€ milostivo udelených dotácii...
Zdraví IS
daniel64

Založený: Ne Jún 21, 2009 8:50 pm

Odoslaťod wlk1977 St Máj 10, 2017 8:26 pm

Veľmi zaujímavá prednáška má byť 4.6. v Prahe. Prednáša Marian Jelínek, kapacita v oblasti mentálneho koučingu, na ktorého sa vo svojich prezentáciách často odvoláva Milan Chovanec. Téma motivácie a samomotivácie je kľúčovou pri pokročilých mládežníkoch v tínedžerskom veku.
http://www.chess.cz/www/assets/files/ak ... elinek.pdf
wlk1977

Založený: St Okt 01, 2014 1:58 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Tréning

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.